Львівська мерія погодила будівництво льодової арени на околиці міста

17.01.2022
У Львові планують збудувати «Льодову Арену». Щo вiдoмo прo нoвий кoмплeкс

Український хокей

Відразу чотири гравці і головний тренер національної збірної України стали переможцями Відкритого чемпіонату Білорусі

04.04.2010

Заключний, сьомий матч фінальної серії відкритого чемпіонату Білорусі в Екстралізі, що відбувся в суботу, став справжнім хокейним святом, як би пафосно це не звучало. Ідея проведення цього поєдинку на «Мінськ-Арені» повністю себе виправдала. Чи жарт, 15-тисячна «Мінськ-Арена» виявилася забита битком. Признатися, такі аншлаги важко пригадати навіть на матчах КХЛ. А скільки ж по ходу сезону було сказано, що, мовляв, інтерес до національного чемпіонату в уболівальників невеликий.

Команди не підвели присутніх любителів хокею. Гра була приголомшливою. Може бути, в технічній частині суперники і грішили, але от характер, сам дух поєдинку, в якому на кону стоїть все, відчувався відмінно. По ходу зустрічі невелика перевага була в «Юності». Мінчани і відкрили рахунок на самому початку другого періоду - відзначився Максим Слиш. На 31-й хвилині «Шахтарю» вдалося відігратися - солігорци чітко розіграли більшість 5 на 3.

Третій період пройшов в рівній боротьбі. Обидві команди діяли обережно, боячись допустити фатальну помилку. У підсумку основний час гри завершився внічию - 1:1.

На 3-й хвилині овертайму «Шахтар» отримав відмінний шанс завоювати золоті медалі - «Юність» було покарано двохвилинним штрафом за порушення чисельного складу. В одному з ігрових відрізків один із захисників «Юності» втратив ключку, і, таким чином, «Шахтар», по суті, діяв якийсь час фактично 4 на 2. Тим не менше, «Юності» вдалося вистояти. А на 14-й хвилині овертайму після втрати шайби «Шахтарем» у своїй зоні нападник «Юності» Артем Сенькевіч сходу чарівно клацнув в «дев'ятку» з середньої дистанції - 2:1! «Юність» в п'ятий раз стала чемпіоном Білорусі! У її складі чемпіонами Відкритого чемпіонату Білорусі стали гравці збірної України - Артем Остроушко, Дмитро Толкунов, Олександр Матерухін та Олег Тимченко (на фото).

Повна статистика сьомого фінального матчу

Друге місце у «Шахтаря», третє - у «Гомеля», четверте - у київського «Сокола».

- За свою команду мені ні в якому разі не соромно, - сказав на післяматчевій прес-конференції головний тренер «Шахтаря» Андрій Гусов. - У всіх матчах, крім одного, ми боролися до кінця. Дуже задоволений нашою молоддю, яка, в принципі, і тягла команду у фіналі.
Звичайно, поразка прикра. Особливо прикро програвати от так в сьомий зустрічі серії в овертаймі після грубої помилки. Але нічого, життя триває, треба забувати подібні моменти і рухатися далі.

- Фінал вийшов просто шикарним. У першу чергу від такого матчу виграв хокей. Така напружена зустріч на переповненій «Мінськ-Арені» - хіба це не приголомшливо? Сьогодні міг перемогти і «Шахтар», але перемогла «Юність», переміг сильніший. Це чемпіонство далося нам значно складніше, ніж минулорічне. Андрію Гусов вдалося зібрати дуже сильну команду, завдяки чому ми всі і насолодилися настільки непередбачуваною серією, - підсумував головний тренер «Юності» та збірної України Михайло Захаров.