24 квітня 2010 року, 14:30. м. Тілбург. «Айсспортцентрум». 650 глядачів.

Судді: С. Бергман (Бельгія), Е. Далтон (Великобританія), Т. Пірагіч (Хорватія)

Україна: Симчук. Ісаєнко – Остроушко, Климентьєв – Толкунов, Срюбко – Наваренко, Побєдоносцев – Благой. Міхнов – Шахрайчук – Касянчук, Матерухін – Шафаренко – Тимченко, Матвійчук – Варламов – Сальников, Німенко – Бондарєв – Цируль.

Японія: Фукуфуджі. Ямашіта – Кавашима, Хага – Келлер, Тоносакі – Осава, Янадорі. Сузукі – Танака – Домекі, Такеші Сайто – Кон – Тетсуя Сайто, Сато – Каваї – Ішіока, Уено – Іімура – Нішивакі, Шігено.

Голи: 1:0. Толкунов (Міхнов, Касянчук, 32:24 – 5х3), 1:1. Сузукі (Тетсуя Сайто, Ямашіта, 57:31), 2:1. Матерухін (Тимченко, Шафаренко, 58:35).

Штраф: 14 – 12

Кидки: 36 - 17

Кращі гравці: Симчук - Фукуфуджі

Відеоогляд

З самого початку зустрічі глядачі помітили, що на льоду грає «інша ліга». Обслуговувати цю гру було довірено дуже кваліфікованому рефері – бельгійцю Свену Бергману. Після перших трьох турів глядачам було незвично спостерігати за подібними швидкостями. В цьому компоненті приємно порадувала наша команда. Ми не поступалися іскрометним японцям у швидкості. Сама перша 20-хвилинка залишила неоднозначне враження. Наша команда заробила кілька зайвих вилучень, через що була змушена більшу частину першої 20-хвилинки оборонятися. Зате в рівних складах наші хокеїсти відразу давали супернику зрозуміти хто в домі господар.

Дуже приємне враження справляв Сергій Варламов, який попередні три зустрічі залишався в тіні своїх партнерів. Саме Сергій організував атаку, яка мала всі шанси завершитись взяттям воріт японців. Олександр Матвійчук у меншості втік на побачення з голкіпером, але постріл форварда «Сокола» у «дев’ятку» воріт «витягнув» Фукуфуджі. За хвилину до завершення періоду Варламов знову міг стати автором результативної передачі, проте Олександр Матвійчук і цього разу з п’ятака переправити шайбу у ворота не зумів.

Ютака Фукуфуджі рятую свою команду

Наприкінці першої 20-хвилинки Костянтин Касянчук порушив правила, але дивідендів з цього могли більше зібрати саме українці. Спочатку Артем Остроушко під гострим кутом перевірив пильність голкіпера, а потім Роман Сальников легко обіграв захисника та пробив у кут воріт. В обох цих випадках вдало зіграв Фукуфуджі. Здавалося, що питання голу у ворота японців – це лише справа часу. Але часті вилучення збивали атакуючий порив нашої команди.

Для нанесення разючого удару не вистачало якоїсь дрібниці, а саме гри у більшості. В середині другого періоду Хірокі Уено та Юн Тоносакі з інтервалом в одну хвилину вирушили на лоаву для оштрафованих. Утрьох «самураї» протримались лише 21 секунду. Дмитро Толкунов потужно кинув від синьої лінії і шайба рикошетом від когось із захисників залетіла у ворота Фукуфуджі – 1:0!

Японці мали шанс відігратись вже через три хвилини, але Шо Сато з вигідної позиції пробив дуже незграбно. До кінця періоду японці притисли нашу команду до воріт, але в скрутній ситуації наш захист проявив холоднокровність і вистояв.

Костянтин Симчук

Доля зустрічі вирішувалась в третьому періоді. Важко сказати, з яким рахунком завершилась би гра, якби не блискучі дії обох голкіперів. Не раз і не два рахунок на табло міг зазнати змін, але проти цього щоразу були Костянтин Симчук та Ютака Фукуфуджі.

Здавалося, що матч так і завершиться мінімальною перемогою українців, але в самий непідходящий момент Такахіто Сузукі виявився найрозторопнішим біля наших воріт і рахунок зрівняв - 1:1. Але минуло трохи більше хвилини і наша команда відновила статус-кво. В скупченні гравців Ютака Фукуфуджі втратив свою ключку, чим відразу скористався Олександр Матерухін - 2:1.

Переможний гол Олександра Матерухіна

Марк Махон зняв голкіпера за 1:15 до фінальної сирени, але його команду це не врятувало. Українці перемогли і завтра розіграють з Австрією путівку до елітного дивізіону.