"Луцьк" виривається вперед

30.01.2011

30.01.2011, 8:30, Львів, СК "Медик", 100 глядачів

"Експрес" - "Еней" - 3:5 (1:2 0:1 2:2)

"Експрес" відкрив рахунок на 7 хв матчу, але фактично відразу гості відповіли двома шайбами Юрія Івасіва. Львівський клуб надалі пробував вирівняти становище, але відсутність декількох гравців через травми, незіграність новачка Радека Войнаровського з партнерами і надмотивація гостей заважала реально претендувати на перемогу.

В другому періоді "Еней" забиває третю шайбу - вона на рахунку лідера гостей Олега Кучминди. "Експрес" в третьому періоді відіграв одну шайбу і навіть зрівняв рахунок, але гол не зарахували через пас рукою. Надалі дрогобицький клуб контролював перебіг матчу і на контратаках довів свою перевагу до трьох шайб. В кінцівці Роман Кравців відквитав одну шайбу.

Тепер львівський клуб вкрай ускладнив шанси на чемпіонсто. Фактично залізничникам треба перемагати усіх суперників, що залишилися, а в очному поєдинку із "Луцьком" перемагати з різницею у 5 шайб.

"Явір" Яворівський р-н - ХК "Луцьк" - 3:9 (0:5, 2:2, 1:2)
30 січня. Новояворівськ. Льодова арена. 500 глядачів
Арбітри:Микола Проскуров (Новояворівськ), Дмитро Цимбал (Луцьк).

26:26 (0:4, 0:2, 26:20)
60:00 - до кінця матча за бійку вилучені Качан та Вікт.Трофимчук.

Кидки в площину воріт:
14:28 (5:16, 5:5, 4:7)

На гру луцька команда виходила, вже знаючи результат матчу головного конкурента лучан в боротьбі за чемпіонство львівського "Експресу" проти дрогобицького "Енею" - залізничники поступилися 3:5, що відкриває пряму дорогу для ХК "Луцьк" до золотих нагород. З іншої сторони, цей результат був відомий і гравцям "Явора" - яворівці у випадку перемоги над лучанами при певних розкладах отримували можливість і самим втрутитись в боротьбу за найвищу сходиинку. Тому матч очікувався ще той.

З перших хвилин з-за підтримки місцевої торсиди, яка майже повністю заповнила трибуни Льодової арени, господарі майданчика пішли в атаку - Сергію Тітову довлося двічі серйозно вступити в гру, приборкуючи шайбу після небезпечних кидків суперника. Відбивши стартовий натиск, луцька дружина перейшла до контратакуючих дій - в одній з таких контратак Віктор Трофимчук з убойної позиції влучив у штангу. Одразу кинулося у вічі, що якось невпевнено діє воротар яворівської команди. Врешті-решт, саме його помилка призвела до першого голу у поєдинку. Після кидка Олександра Подзезея голкіпер прийняв шайбу на груди, від яких каучуковий диск парашутом перелетів через нього, опустившись на лід в лічених міліметрах від лінії воріт, а вдало підставлена ключка Сергієм Кристіним відправила шайбу за призначенням.

Нападники другої трійки в першому періоді відзначилися ще двічі - Олександр Руденко відзначився кистєвим кидком не без рикошету від оборонця господарів, а Олександр Подзезей добив шайбу у ворота після кидка Кристіна. До цих подій були ще два голи - Леонід Тарасенко вдало використав пас від Сергія Русанова з-за воріт та Павло Мажар невідпорно пробив від синьої лінії.

5:0 після першого періоду - непоганий результат. Проте, на власному майданчику, на очах власних вболівальників "Явір" здаватися не збирався. Другий період ХК "Луцьк" розпочинав у меншості (на останніх секундах перед першою перервою вилучився на 2 хвилини Олександр Бондар). І саме чисельна перевага стала запорукою того, що рахунок був "розмочений" - Андрій Ситків скористався неузгодженістю в діях наших захисників та відправив шайбу у ворота.

Надалі господарі спробували посилити тиск на ворота лучан. Однак в обороні наші хлопці грали уважно та надійно. Проте, в середині періаді після дольнього кидка Ігора Британа Роман Пацеляк підставив ключку, чим змінив траєкторію польоту шайби, до чого Сергій Тітов був неготовий. Але вже через три хвилини атакуючий пил яворівців остудив Сергій Русанов, котрому повернув "боржок" Леонід Тарасенко. Коли ж наприкінці періоду гості знову залишлися в меншості, наш головний бомбардир перехопив шайбу, втік від усіх суперників та переграв Вячеслава Гдулю.

Заключний період став періодом відкритого хокею. Щоправда, до реальних загроз воротам справа доходила рідко. В господарів майданчика Ігор Британ надзвичайно небезпечно кидав із середньої дистанції, але наш воротар шайбу таки приборкав. Наша ж команда відповіла гострими контратаками, які завершалися кидками Вадима Бесараба та Сергія Русанова, але в першому випадку голкіпер "Явора" таки встиг перекрити порожній кут, а в іншому шайба пролетіла над перекладиною. В середині періоду наші оборонці дозволили Миколи Гнилюху добити шайбу у сітку воріт. Але, через декілька хвилин "Явір" отримав подвійне вилучення. Вадим Саєвський недозволеним прийомом таки не зміг зупинити атаку лучан, а коли гості розігрували відстрочений штраф, Микола Гнилюх "відзначився" затримкою суперника. Двох зайвих гравці ХК "Луцьк" розіграли за півхвилини - черговий "хет-трик" оформив Русанов. Довершив розгром суперника наш недавній іменинник, капітан команди Вадим Бесараб.

Шкода, але знову не обійшлося без бійки. Віктор Трофимчук не стримався та відповів Віктору Качану на поштовх в спину. Обидва драчуни були достроково відправлені у роздягальню.

ХК "Луцьк" став одноосібним лідером змагань. І головним суперником лучан в боротьбі за довгоочікуване чемпіонство тепер є вони самі. Іншим конкурентам тепер залишається надіятись тільки на наші "начудовані" помилки.

"Зірками" матчу головний тренер Сергій Бєлих назвав Олександра Бондаря, котрий, як і Віктор Трофимчук, вийшов на лід нездоровим, та Леоніда Тарасенка. Леонід вдало діяв у свої зміни (через брак виконавців у третій зміні поперемінно з ним та Дмитром Тітовим виходили Сергій Русанов та Віктор Трофимчук), коли ж після вилучення Віктора Дмитро Тітов був переведений у першу ланку нападу, Тарасенко надійно зіграв в обороні в парі з Віталієм Ніколайчуком.