Відбулась нарада керівників хокейних команд
02.09.2009
Вчора в офісі Федерації хокею України відбулась нарада керівників хокейних команд, де обговорювались питання проведення чемпіонату України з хокею у сезоні 2009/2010 років. У нараді взяли участь представники хокейних команд «Сокіл», «Білий Барс», «АТЕК», ХК «Харків» / «СДЮСШОР-Місто», «Експрес», «Ворони» та «Патріот». З поважних причин на нараду не приїхав президент «Донбасу» Віталій Бичков, проте свої пропозиції до учасників наради він надіслав листом. З невідомих причин на засіданні не з’явились представники команд «Компаньйон», «Придніпровськ», «Ватра» та «Запорізькі Моржі», які були учасниками минулого національного чемпіонату.
Бажання грати у команд є!
Кожен з учасників наради висловив своє бачення системи проведення національного чемпіонату у сезоні 2009/2010 років. Так перший віце-президент «Сокола» Сергій Корабльов підтвердив участь команди у чемпіонаті і повідомив, що ХК «Сокіл» погодиться на будь-яку формулу проведення чемпіонату, яка б мінімізувала фінансові затрати. Також Сергій Володимирович запропонував розглянути можливість введення системи турових групових турнірів. «Ця ідея хоч і приваблива з точки зору влаштування хокейного свята для вболівальників того чи іншого міста, але фінансові затрати у такому випадку збільшуються у кілька разів. Тут додаються і кількаденне проживання, і триразове харчування, а господарям цих турнірів потрібно шукати можливість оренди льодової арени на цілий день. Я, наприклад, не уявляю собі скільки б коштувала оренда льодової арени «Терміналу» на строк у 5-6 днів», - зауважив головний тренер «Білого Барсу» Костянтин Буценко.
Президент срібного призера минулого чемпіонату Віталій Федянін також підтвердив участь своєї команди у наступній першості. Також керівник «Білого Барсу» запропонував відмінити систему спарених ігор і по можливості зменшити кількість матчів у чемпіонаті: «Було б добре проводити неспарені матчі. Це фінансово вигідніше, адже ми в день гри приїжджаємо, проводимо матч і в той же день від’їжджаємо назад. Таким чином команда економить чималу кількість коштів. Найкраще було б проводити ігри по п’ятницях. Таким чином, з понеділка по четвер йшов би нормальний тренувальний процес, у п’ятницю були б ігри, а у вихідні, коли ціна за оренду льоду зашкалює, команди б відпочивали». Ця пропозиція не була підтримана Сергієм Корабльовим, який зазначив що «4 гри на місяць – це надзвичайно мало. Кому потрібен такий чемпіонат?»
«Ми готові проводити хоч би й 60 ігор за сезон, проте де взяти кошти на переїзди та зовсім недешеву оренду льоду? Цього року орендна плата у «Терміналі» зросла ще більше і тут вже не до збільшення інтенсивності чемпіонату», - висловив свою думку Костянтин Буценко.
Керівник хокейного клубу «Харків» Іван Ковальов висловив бажання виступати в наступному сезоні у Східному Дивізіоні, що сильно зменшило б витрати на переїзди харківської команди.
Єдиною командою серед учасників наради, яка не підтвердила своєї участі у наступному чемпіонаті став львівський «Експрес». За словами першого віце-президента львівської команди Олексія Козачука «наміри виступати у чемпіонаті України у «Експреса» є. Інша справа – фінансові можливості. Ми б з радістю підтвердили свою участь у чемпіонаті, але є багато «але», що ставлять багато знаків запитання щодо нашої участі». Натомість пан Козачук запропонував надати статус Першої ліги Західноукраїнській хокейній лізі, яка регулярно проводить чемпіонат серед аматорських колективів Західної України.
У скрутну ситуацію потрапив вінницький «Патріот». Зважаючи на велику вірогідність неучасті у чемпіонаті «Ватри» та «Експресу», «Патріот» може залишитись єдиним представником Західного Дивізіону. «Скоріш за все, «Ватра» не буде виступати у чемпіонаті. Тут, на нараді ми дізнались про проблеми львівської команди. Ми ж готові змагатися, але виникає цілком слушне запитання – де нам грати? На заході команд не залишилось, на схід нам їздити не вигідно (та й представникам Східного Дивізіону така перспектива не до душі), але пропускати по 20-30 шайб за гру від наших провідних команд у нас бажання не виникає. Минулого сезону ми доволі гідно змагались у Західному Дивізіоні, глядачі постійно заповнювали трибуни, але варто було нам програти з непристойним рахунком «Білому Барсу» та «Компаньйону» як хокейний ажіотаж у місті зник. Для того аби гідно протистояти таким командам, нам потрібні значні фінансові вливання», - повідомив начальник вінницької команди Андрій Фейцаренко.
Договір потрібний, але «фінансові» пункти у ньому зайві
Також всі учасники наради одноголосно підтримали ідею підписання договору між Федерацією та клубами-учасниками чемпіонату. Представники всіх команд висловились за виключення з договору пункту 3.1.4, в якому йдеться про створення Страхового стабілізаційного фонду. «Якщо команда не зможе завершити чемпіонат – її внесок порівну ділиться між учасниками. Та мені не потрібні чужі гроші, але й свої я не можу дати. Гроші повинні працювати. – зауважив Віталій Федянін. – У мене немає змоги просто взяти ці гроші з бюджету команди. Я вважаю, що завдання більшості клубів у цьому сезоні – пережити фінансову кризу. І тому кожна копійка важлива». Натомість для команд, що порушують регламент, не можуть закінчити чемпіонат було запропоновано відлучення від змагань під егідою Федерації строком на два роки, як це зроблено у кількох зарубіжних чемпіонатах.
Також президентом «Білого Барсу» було запропоновано відмінити письмові гарантії участі команд у чемпіонаті. Але одностайної підтримки ця пропозиція не набула.
За підсумками наради було створено робочу групу, яка до 7 вересня має узгодити формулу проведення чемпіонату і виробити єдиний пакет пропозицій щодо вдосконалення договору між Федерацією та клубами.
До складу робочої групи увійшли:
Іван Андрійович КОВАЛЬОВ (начальник ХК «Харків», керівник робочої групи)
Сергій Володимирович КОРАБЛЬОВ (перший віце-президент «Сокола»)
Віталій Миколайович ФЕДЯНІН (президент «Білого Барсу»)
Микола Федорович КОЛЯДА (президент ХК «АТЕК»)
Олексій Іванович ДРУКАРЕНКО (менеджер Федерації хокею України)
Прес-служба Федерації хокею України
|