Структура першості Львівської округи, 1925-1939 роки
20.05.2010
В А-класі грали "Погонь", "Україна", "Чарні", "Лехія", "Гасмонея" (всі - Львів). Як правило, не більше п'яти команд, останнє місце було "вакантним" для переможця Б-класи, який у матчі з аутсайдером А-класи виборював право зайняти його місце. У різні роки до А-класи пробивалися "Креси" з Тернополя", "Чувай" з Перемишля, а, наприклад, "Гасмонея", ЛТЛ чи АЗС вилітали до нижчої групи. Тобто усе за законами жанру. Змагання в А-класі відбувалися від сезону 1925-26 рр. до 1938-39 рр.
Перша територіальна група Б-класи (тут і нижче станом на 1934 р.) складалася з команд: "Стшелець", "Дрор", ЛТЛ (всі- Львів). Друга група: "Креси", "Єгуда", "Легіон" (всі - Тернопіль). Третя: "Стшелець раз два три", "Гакоа" (обидві - Станіславів), "49 п.п." (Коломия). Основу 4-ї групи складали дрогобицькі клуби "Юнак" та "Чувай", "Сокіл" (Стрий), "Стшелець" (Ріпне) та "Бяли" (Борислав). П'ята - "Полонія" і "Чувай" з Перемишля та "Огнисько" (Ярослав). Шоста група - "фарми", тобто другі команди львівських клубів А-класу: "Погонь-2", "Чарні-2", "Україна-2", "АЗС-2", "Лехія-2". Командувала всім цим парадом Львівська обласна гокейна спілка, яка була членом загальної всепольської (усього там було 5-6 округ).
Крім цих команд в містах та містечках існували десятки інших, але вони зазвичай змагалися, наприклад, на рівні першості міста чи району (воєводства), чи шкіл (гімназій) тобто на, умовно кажучи, на найнижчому рівні...
Переможці А-класів усіх округ Польщі (Краківської, Варшавської, Познанської, Львівської тощо) змагалися за звання чемпіона Польщі.
|