Офіційний сайт
хокейного клубу "Леви"
ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ
і о
1 Шторм 7 17
2 Кепіталз 7 15
3 Сокіл 7 13
4 Кременчук 7 12
5 Дніпро 7 3
6 Крижинка 5 0

календар  
плей-оф  



ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ U15 відкрити

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ U13 відкрити

ЖІНКИ відкрити

ЛЬВІВСЬКИЙ ХОКЕЙ

15.04.2023
Зірки НХЛ з українським ДНК у проекті Спортивний Родовід


18.02.2022
Львівська мерія погодила будівництво льодової арени на околиці міста


17.01.2022
У Львові планують збудувати «Льодову Арену». Щo вiдoмo прo нoвий кoмплeкс


Український хокей

"Важливо переймати світовий досвід"

14.05.2010

З 7 по 11 травня 2010 року в німецькому місті Гейдельберг відбулась міжнародна конференція тренерів дитячо-юнацьких команд, в якій взяли участь спеціалісти з багатьох країн світу. Серед них був і представник України – Денис Анатолійович Пазій, який працює в харківській СДЮСШОР.

Після повернення з Німеччини Денис Анатолійович розповів нам про цей захід.

- Дуже сподобалась організація семінару, насиченого учбовими заняттями. Відкрив для себе багато цікавої та корисної інформації про нові тенденції та підходи до розвитку дитячого хокею в світі.

Які умови були запропоновані організаторами?

Навчалися, проживали та харчувались ми на Олімпійському стадіоні в Гейдельберзі, де учбові аудиторії обладнані сучасною комп’ютерною технікою та різноманітним допоміжним обладнанням.

Що нового почерпнули для себе?

Зараз важко все відразу проаналізувати, так як інформації я отримав дуже багато. Потрібен час, щоб все це покласти на наші «рейки». Я навчався в аспірантурі Харківської академії фізичної культури та спорту, написав роботу про розвиток дитячого хокею в Україні. Тому хочеться все це об’єднати і втілити у життя на науковій основі.

Якщо коротко розповісти, то заняття проводились різноманітні. Ми вивчали техніку катання на льоду, ігрові вправи (тренування мають проходити в ігровій формі), критерії відбору дітей до груп підготовки, психологія юних хокеїстів, боротьба біля борту, силові вправи, технічні дії руками та ногами, координаційні вправи, тактична підготовка тощо. Приємно, що нам допомагали представники інших видів спорту. Зокрема, тренери з шорт-треку демонстрували та пояснювали як правильно швидко стартувати. Тренери з хокею на траві показували вправи, які можна успішно використовувати на льоду, а фігуристи пояснювали тонкощі ковзання.

Що більше всього вас здивувало?

Здивувало, що при силовій підготовці сучасного хокеїста не слід використовувати кроси.

Як так?

На прикладі Овечкіна та Кросбі нам показували, що сучасний хокей ґрунтується на швидкому старті, рваному темпі і швидкому прийняттю рішення, після якого йде прорив, передача чи кидок.

Ще здивувало, що в світовому хокеї широко застосовується «спіральне навчання» в багатодітних сім’ях.

Розкажіть, про що йде мова?

Коли в сім’ї одна чи дві дитини, то вони мало рухаються і слабо розвиваються фізично. Виною цьому комп’ютери та інші сучасні методи дозвілля. В багатодітних сім’ях йде навчання від старшого до меншого, а на комп’ютери в багатьох дітей часу буде мало. Як приклад нам приводили сім’ї Орр та Седін.

Чи будете ви використовувати отримані знання в роботі зі своїми підопічними?

Не все. В чому мене переконали – обов’язково буду вводити в тренувальний процес.

На матчах чемпіонату світу встигли побувати?

Згідно плану семінару ми відвідали чотири матчі чемпіонату, після чого розбирали їх на теоретичних заняттях.

Такі заходи корисні для наших фахівців?

Такі семінари обов’язково потрібні нашим тренерам. Це ж переймання кращого світового досвіду! Сюди приїжджають тренери з усього хокейного світу. Швеція, наприклад, прислала на семінар 40 тренерів! Дуже важливий сам процес спілкування, де тренери діляться власними інноваціями в питаннях підготовки хокеїстів.

Чи дорого коштує участь в такому семінарі?

Мені всі витрати компенсувала Федерація хокею України. Мене вибрали в оголошеному взимку конкурсі на поїздку до Німеччини, через що я вдячний Федерації.

Якщо в майбутньому у вас з’явиться нагода відвідати подібний семінар…

…то я обов’язково нею скористаюсь. Хокей не стоїть на місці і мені як тренеру дуже важливо переймати щось нове. Буду й далі займатися науковим підходом в розвитку дитячого хокею. Мені це дуже цікаво.












Команда

88 Карен Арустамов


СТАТТІ

20.11.2017
Український хокей йде на експорт до Росії


26.01.2017
Итальянский пример для Украины и ВЕХЛ


22.05.2015
Мифы и пути спасения украинского хоккея



© Хокейний клуб "Леви" (Львів). Всі права захищено. 2008 - 2024. Update cookies preferences


-->